Reklama
wiera_granZdolna, piękna, bogata i nieszczęśliwa. Wiera Gran to artystka wielkiego, światowego formatu. Mówiono o niej, że jest niezwykle utalentowana i dysponuje wspaniałym, głębokim głosem. Występowała u boku takich sław jak Edith Piaf czy Charles Aznavour, a także Jacques Brel i wieloma innymi. Śpiewała w najsłynniejszych, światowych salach koncertowych. Podziwiano ją także jako kobietę o nieprzeciętnej wyrazistej urodzie hollywoodzkiej gwiazdy, pełną chęci życia i pasji. Niestety na tym wspaniałym wizerunku pojawiła się rysa - Wierę Gran posądzano o kolaborację z Gestapo. Większość życia walczyła z fałszywymi zarzutami, zaszczuwana i oskarżana o zdradę.

Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki. Wiera Gran autorstwa Anny Burzyńskiej to opowieść o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, zapomnianej gwieździe estrady.

Kameralny spektakl, grany jest w Piwnicy Warsza, przenosi widza do miejsc, gdzie niegdyś koncertowała artystka.

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo