Reklama
Zbliża się ten moment w roku, gdy w Baranowie możemy posłuchać najbardziej utalentowanych młodych muzyków i wokalistów. To też czas, aby upamiętnić znakomitego aktora i muzyka o „smutnej twarzy”, Edmunda Fettinga. Zapraszamy 3 listopada 2018 r. na VI edycję Fetting Festiwal!
 
Fetting Festiwal, dzięki wielkiemu zainteresowaniu jakie zyskał podczas poprzednich edycji, organizowany jest już po raz szósty. Odbywający się cyklicznie muzyczny festiwal w Baranowie pod Warszawą, poświęcony jest pamięci nieco zapomnianego dziś artysty, Edmunda Fettinga. Najważniejszą częścią wydarzenia jest konkurs muzyczny – otwarty przegląd dla młodzieży i osób dorosłych, corocznie dedykowany dorobkowi muzycznemu innego artysty. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości polskiego muzyka, multiinstrumentalisty, kompozytora, aktora Zbigniewa Wodeckiego. Konkurs muzyczny uświetni występ znakomitej, wszechstronnej wokalistki i aktorki, Stanisławy Celińskiej, obchodzącej w tym roku 50-lecie pracy artystycznej. 
 
Festiwal Fettinga skierowany do amatorskich i profesjonalnych zespołów, solistów, pasjonatów poezji śpiewanej, zakłada atrakcyjne nagrody pieniężne dla finalistów. Jak udowodniły poprzednie edycje festiwalu, rozbudził on aktywność kulturalną nie tylko lokalnej społeczności. Duża liczba zgłoszeń artystów z całego kraju oraz z zagranicy, oryginalne wykonania oraz wysoki profesjonalizm uczestników, skłoniły do  organizacji kolejnej, VI edycji Fetting Festiwalu. 
 
Patronem wydarzenia jest pochodzący z Warszawy, niebanalny i wszechstronny artysta, zarówno aktor, jak piosenkarz i muzyk jazzowy, Edmund Fetting. Któż nie zna takich szlagierów jego autorstwa, jak „Deszcze niespokojne...” z serialu „Czterej pancerni i pies” czy „Nim wstanie dzień” z filmu „Prawo i pięść”?  
 
Inicjatywa cieszy się dużą popularnością wśród miłośników muzyki, a także wielkim poparciem artystów ze świata muzyki. Zgodnie z tradycją Festiwal poprowadzi wybitna dziennikarka muzyczna, radiowa i telewizyjna Maria Szabłowska, zaś w jury zasiądą między innymi: gwiazda wieczoru Stanisława Celińska, znakomita piosenkarka, autorka tekstów i aktorka Danuta Błażejczyk oraz aktor i wokalista Marek Kaliszuk. 
 
Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej, mazowieckiej atrakcji kulturalnej!
Gdzie: kościół św. Józefa w Baranowie
Kiedy: 3 listopada 2018 r. godz. 17:00
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo