Reklama
Od plaż Cabo Verde po ulice Nowego Orleanu.                                               
Znamy pełną listę artystów, którzy w październiku br. wystąpią w Katowicach podczas największej na świecie imprezy poświęconej „world music” - WOMEX`17!
 
Ukraiński septet łączący burleskę, punk i tradycyjne melodie wschodnioeuropejskie, perkusja i rock, współczesny elektrojazz, afrykański bas oraz elektryzujące połączenie folku i tango. Znamy listę kilkudziesięciu artystów, którzy 25-29 października zagrają w Katowicach podczas Official Showcase Selection: Dakh Daughters, Black Flower, Luciana Jury, Orlando Julius to tylko nieliczni, którzy wystąpią na WOMEX`17 - największej na świecie imprezie poświęconej „world music”. Festiwal po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, w Katowicach - Mieście Muzyki UNESCO.  
 
33 artystów z całego świata zostało wybranych przez tzw. 7 Samurajów - międzynarodowe niezależne jury składające się ze znanych osobowości w świecie muzyki. W tym roku do tego grona dołączyła Polka, Martyna Markowska - Kierownik merytoryczna instytucji Katowice Miasto Ogrodów. Artyści Official Showcase Selection zaprezentują się międzynarodowej publiczności na katowickich scenach Spodka, Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego oraz w siedzibie NOSPR już od 26 października. www.womex.com/programme/showcase_festival/official
 
ŚWIAT W PIGUŁCE
WOMEX The World Music EXPO należy do ścisłej czołówki imprez muzycznych, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie. Co roku przyciąga do jednego wybranego miasta w Europie tysiące wielbicieli „world music” z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznych przemysłów kreatywnych. WOMEX to kilkadziesiąt koncertów, konferencje oraz targi dedykowane najnowszym trendom w  „muzyce świata”.
Stałym elementem WOMEX, obok Official Showcase Selection jest „Koncert otwarcia”, prezentujący artystyczny dorobek kraju goszczącego WOMEX.  W Katowicach wystąpią na nim VOŁOSI, Kapela Maliszów oraz Lautari. Na program koncertu złożą się utwory z repertuaru wszystkich zespołów, zarówno z towarzyszeniem Orkiestry AUKSO, jak i wykonanych indywidualnie. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncert odbędzie się 25 października w sali koncertowej NOSPR.
 
 
Scena regionalna Kato Connections
Scena regionalna dedykowana jest zarówno muzykom danego kraju, jak i reprezentantom krajów bezpośrednio sąsiadujących z gospodarzem. To jeden z najważniejszych mechanizmów promocji muzyki kraju i regionu, w którym odbywa się WOMEX. W Katowicach, dla podkreślenia jej charakteru, będzie nosiła nazwę Kato Connections, a jej program został podzielony na trzy sekcje, z których każda zawiera koncerty trzech zespołów. Na Kato Connections wystąpią grupy polskie, z krajów sąsiadujących (Czechy, Słowacja, Niemcy) oraz z Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki. Kato Connections odbędzie się pod patronatem Instytutu Muzyki i Tańca. Kato Connections działa od 26 do 28 października na scenie kameralnej NOSPR. 
 
WOMEX KATOWICE W LICZBACH:
3.000 delegatów ze świata
200 dziennikarzy z całego świata
60 zespołów z całego świata 
7 scen koncertowych!
 
---
WOMEX organizowany jest od 1994 r. Poprzednie edycje odbywały się m.in. w Berlinie, Sewilli czy Kopenhadze. Katowice są drugim po Budapeszcie gospodarzem imprezy w Europie Centralnej. 
 
Więcej informacji:
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo