Reklama
Kilka tygodni pozostało do jednego z najważniejszych folkowych wydarzeń w naszym kraju: kolejnej edycji cyklicznego wydarzenia kulturowego Polki Folki. Tegoroczna edycja nawiązuje do ósemki i symbolu nieskończoności, który łączy tradycję z nowoczesnością w modzie.
 
 
Każdego roku organizatorzy zaskakują kreatywnym pomysłem prezentacji. Tym razem na modowym wybiegu spotkają się dwie kultury: polska i ukraińska z udziałem gości specjalnych. Wieczorną galę mody z udziałem projektantów poprzedzą międzynarodowe warsztaty dla młodzieży i nauczycieli inspirowane tradycją strojów narodowych oraz kultury obydwu krajów.
 
Spotkania będą dotyczyły kultur narodowych we współczesnych stylizacjach, (które poprowadzą stylista Tomasz Gąsienica Józkowy i dziennikarka modowa Joanna Wiernicka Zawisza), trendów folkowych w biżuterii (mentorskie spotkanie z Ewą Rodzoch i marką Lily’s Little Corner) oraz sztuki w kreatywnych warsztatach plastycznych).
 
To wynik współpracy Organizatorów z łódzką Fundacją Kolorowo. Program wydarzenia wpisuje się w ten sposób w założenia projektu o edukacji kulturowej w inspiracjach międzynarodowych. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w przestrzeniach Rezydencji Nosalowy Dwór w Zakopanem, która swoją stylistyką wnętrz nawiązuje do tradycji i kultury Podhala.
 
Pomysłodawcą inicjatywy Polki Folki jest Aneta Larysa Knap - twórczyni kierpcy na obcasie, bielizny góralskiej oraz jeansów ręcznie haftowanych w góralską parzenice. Prekursorka połączenia tradycji z nowoczesnością jest autorką nowatorskiego stylu bazującego na kanonach góralskiego folkloru oraz tradycjach regionu Podhala co łączy w swojej marce Folk Design.
 
Zapraszamy na 8 edycję wydarzenia Polki Folki 2018 już 28 października do Nosalowego Dworu w Zakopanem!
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo