Reklama
Jeszcze do 9 września można wejść na pokład legendarnej jednostki, rozgościć się w kajutach i dotknąć góry lodowej. Zbudowana od podstaw wystawa „Titanic –prawdziwa historia” ujawnia kulisy zatonięcia luksusowego liniowca, który wciąż rozpala emocje.
 
Dzięki wystawie „Titanic – prawdziwa historia” zwiedzający mogą poczuć majestat stalowej bryły transatlantyku i wypłynąć na otwarte wody oceanu. Szczegółowo odwzorowane wybrane wnętrza statku gwarantują niezapomniany rejs. Układ ekspozycji, którą zaaranżowano na ponad dwóch tysiącach metrów kwadratowych dawnego Hotelu Forum pozwala wcielić się w pasażera każdej z trzech klas dostępnych na pokładzie Titanica. Autentyczności dodaje obecność kilkuset oryginalnych przedmiotów wyłowionych z wraku liniowca.
 
 
Urzeka mnie wiele eksponatów wydobytych z pola szczątku wokół wraku, w tym szczególnie rzeczy osobiste pasażerów, jak choćby niezwykle piękna damska biżuteria z czasów Belle Epoque, czy zegarek, który zatrzymał się na zawsze w chwili katastrofy. Warta uwagi jest także zawartość walizki jednego z pasażerów, w tym męski garnitur uszyty z modnego nadal materiału w kratkę księcia Walii. Te eksponaty rozbudzają emocje wielu zwiedzających - mówi Krzysztof Mędrala, ambasadorekspozycji, członek British Titanic Society, pasjonat i kolekcjoner pamiątekzwiązanych ze statkiem.
 
Wystawa „Titanic – prawdziwa historia” była do tej pory prezentowana w Sztokholmie, Barcelonie, Sewilli, Madrycie, Bratysławie czy Budapeszcie i skupiła uwagę milionów osób. Nieprzerwanie od 106 lat historia, która zakończyła się tragicznie na zimnych wodach północnego Atlantyku wzrusza, a jednocześnie uczy – że człowiek pozostaje bezsilny w konfrontacji z żywiołem. 
 
 
Wystawę można oglądać jeszcze tylko do 9 września, w budynku Hotelu Forum przy ul. Konopnickiej 28 w Krakowie. Każdy zwiedzający otrzyma przy wejściu bilet pokładowy prawdziwego pasażera, by na końcu dowiedzieć się, czy przeżył katastrofę.
 
W momencie oddania do użytku, Titanic był największym na świecie pływającym hotelem. 10 kwietnia 1912 r. transatlantyk wypłynął w swój dziewiczy rejs – z Anglii do Nowego Jorku. Dokładnie 15 kwietnia o godz. 2:20, po zderzeniu z górą lodową, Titanic zaczął tonąć, aż w końcu całkowicie zniknął pod wodą. Z 2228 osób (w niektórych źródłach można przeczytać, że na statku płynęło o 20 osób mniej) utopiło się lub zamarzło ponad 1,5 tys. pasażerów, przeżyło jedynie 712. 
 
 
„Wystawa Titanic – prawdziwa historia” | Kraków 2018 
budynek Hotelu Forum, ul. Konopnickiej 28 
Bilety dostępne są za pośrednictwem stron: www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl 
 
 
Fot. Maciek Drewniak/Photosounds.pl
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo