Reklama
Wystartowała akcja specjalna ECCO Walkathon 2018 – jej celem jest wsparcie Fundacji PANDA w realizacji programu ALPAKOTERAPIA w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Mechanizm jest prosty, za każde zdjęcie z dowolnego spaceru, które w dniach 1 sierpnia – 15 września 2018 roku zostanie zamieszczone w aplikacji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” – organizator największego charytatywnego spaceru na świecie przekaże 4 zł na konto Fundacji Panda.
 
ECCO Walkathon dotychczas zgromadził ponad 470 000 ludzi dobrej woli na całym świecie, których łączy jedno – chęć pomocy tym, którzy bez ich wsparcia 
nie mieliby szansy na lepsze życie. Podobnie jak w przypadku projektu ALPAKOTERAPIA, który jeszcze w tym roku planuje uruchomić Fundacja Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA. Jego beneficjentami będą dzieci o specjalnych potrzebach, toczące nierówną walkę z autyzmem, chorobami psychicznymi, zaburzeniami ruchu, nadciśnieniem, depresją, ADHD, nerwicą, porażeniem mózgowym, czy zespołem Downa. 
 
Dlaczego ALPAKOTERAPIA?
„ALPAKOTERAPIA jest szczególną formą zooterapii, wspomagającą rehabilitację umysłową i motoryczną w oparciu o kontakt z alpakami. Zwierzęta szybko zaskarbiają sobie sympatię i zaufanie dzieci, które lubią się z nimi bawić. Głaskanie, karmienie, przytulanie i czesanie alpak wspomaga wszechstronny rozwój dziecka, pozwala również na przeżywanie przyjemnych emocji, poprawia samopoczucie, zmniejsza poczucie lęku i wyobcowania przez chorobę. Przede wszystkim jednak pełni funkcję terapeutyczną w schorzeniach neurologicznych i psychicznych, o czym dzięki środkom zebranym w ramach aplikacji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” będą mogły przekonać się dzieci odwiedzające warszawskie ZOO. Bez partnera takiego jak ECCO nie mielibyśmy szansy na realizację tego projektu” – wyjaśnia Ewa Rembiszewska, Prezes Fundacji PANDA.
 
Realne wsparcie
W projekt wsparcia Fundacji PANDA zaangażowały się wybitne osobowości ze świata sportu, filmu i mediów, m.in.: Paweł Płuska, Anna Guzowska, Karol Strasburger, Paweł Wawrzecki, Beata Tadla, Karol Wójcicki. 
 
Nie trzeba być fizycznie w Warszawie, by wesprzeć Fundację PANDA. W akcji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” może wziąć udział każdy – potrzebny jest tylko nośnik elektroniczny: smartfon, tablet lub komputer, oraz dostęp do internetu. Następnie, wystarczy opublikować zdjęcie ze spaceru i tym samym podpisać się pod przyświecającą nam filozofią, że udział w spacerze oznacza realną pomoc, że liczy się każdy krok. – powiedział Maciej Wyrwas, Marketing & E-commerce Manager marki ECCO, organizatora ECCO Walkathon.
 
Warto wiedzieć 
Za każde zamieszczone w aplikacji zdjęcie od 1sierpnia do 15 września br. ECCO przekaże na konto fundacji 4 zł. Każdy z użytkowników aplikacji może zamieścić nieograniczoną liczbę zdjęć, pamiętając jednak o tym, by pochodziły one z różnych spacerów. Aplikacja i regulamin dostępne są na stronie: 
 
O ECCO Walkathon
ECCO Walkathon to międzynarodowy projekt charytatywny realizowany na świecie nieprzerwanie od 1999 roku. Początkowo w ojczyźnie firmy ECCO, czyli w Danii, ale w ciągu dziewiętnastu lat do charytatywnego spaceru dołączyli m.in. Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, a czternaście lat temu także Polacy. Do tej pory swoje poparcie dla tej niezwykłej idei wyraziło w sumie 470 tys. osób, które na trzech kontynentach pokonały dystans równy prawie 100 okrążeniom ziemi. Dzięki zaangażowaniu ludzi na całym świecie uzbieraliśmy na cele charytatywne ponad 4 mln EURO. To dzięki wspólnemu wysiłkowi ECCO Walkathon stał się największym spacerem charytatywnym na świecie. 
 
O Fundacji PANDA
Już od 30 lat Fundacja PANDA gromadzi środki ma rozwój warszawskiego ZOO. Co roku dzięki środkom pochodzącym z akcji „adopcji” zwierząt, organizacji imprez, działalności sklepiku z upominkami oraz restauracji TEMBO możemy uatrakcyjniać nasz Ogród, poprawiać warunki ekspozycji zgodnie z zasadami dobrostanu zwierząt. Staramy się, żeby Ogród był miejscem niezwykłym, gdzie chętnie spędza się wolny czas, zdobywając jednocześnie wiedzę ekologiczną. Fundacja wydaje kwartalnik PANDA, w atrakcyjnej formie przybliżający problematykę ochrony środowiska i roli ogrodów zoologicznych w ochronie gatunków zagrożonych wyginięciem.
 
 
 
 
***
O marce ECCO
ECCO jest światowym liderem wśród marek obuwniczych łączącym styl i komfort. Firma zbudowała swój sukces na designie, skórze wysokiej jakości oraz innowacyjnej technologii. Założona w 1963 r. marka ECCO jest jednym z największych producentów obuwia na świecie, który czuwa i zarządza każdym etapem produkcji skóry, butów czy sprzedaży detalicznej. ECCO należy także do największych producentów wysokiej jakości skóry – zdaniem klientów jest wiodącą marką luksusową na skalę światową. Dzisiaj buty i akcesoria ECCO są sprzedawane w 88 krajach w 3 060 sklepach oraz 14 tys. punktów sprzedaży na całym świecie. Firma prowadzona przez rodzinę zatrudnia obecnie 19 800 pracowników na świecie. ecco.com
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo