Reklama
Medical Finance Group (MFG), warszawska firma specjalizująca się finansowaniu płatności ratalnych za usługi medyczne, planuje zwiększyć skalę działalności. Na ten cel potrzebuje finansowania, którego potencjalnym źródłem może być m.in. publiczna emisja akcji.
 
- Chcemy skokowo zwiększyć skalę działalności. Mamy pomysł i opracowaną długofalową strategię dla firmy, brakuje nam dodatkowego źródła finansowania. Rozważamy różne scenariusze, w tym przeprowadzenie IPO i wejście na GPW. Ostateczne decyzje podejmiemy do końca wakacji - zapowiada Krzysztof Sokalski, prezes MFG. Dodatkowe środki pomogą w ugruntowaniu pozycji lidera w kategorii medical consumer finance, intensyfikacji komunikacji z rynkiem i powiększenie portfolio placówek współpracujących z obecnych ponad 5 000 do 9 000. – Chcemy utrzymać wysokiej jakości portfel kredytów oraz wprowadzić nowe produkty finansowe dla klienta detalicznego oraz kadry medycznej wszystkich szczebli - zapowiada prezes.
 
Rynek medical consumer finance jest wciąż w Polsce w początkowej fazie rozwoju. – Dlatego potencjał jest ogromny. W Niemczech czy we Włoszech ok. 60 proc. zabiegów stomatologicznych finansowanych jest przez pacjentów z wykorzystaniem produktów kredytowych, w Polsce ten odsetek jest wielokrotnie niższy. Dotyczy to także innych procedur jak ortopedia czy okulistyka. Dodatkowo z naszych obserwacji wynika, że coraz większy popyt na finansowanie ratalne jest na szybko rosnącym rynku medycyny estetycznej - tłumaczy Krzysztof Sokalski.
 
O SPÓŁCE
Medical Finance Group S.A. to warszawska spółka oferująca pierwszy w Polsce system finansowania i płatności ratalnych za usługi medyczne świadczone przez ponad 5 tys. placówek współpracujących tj. gabinety, szpitale i kliniki. Funkcjonuje na rynku od 2010 r. początkowo pod nazwą Ratalnie.com, a od 2012 roku jako Medical Finance Group (MFG). Jest właścicielem marek MediRaty, MediLine i MedKarta. Prowadzi działalność na rynku polskim, działając w dwóch obszarach rynku: klienta indywidualnego oraz lekarzy prowadzących praktykę. W pierwszym obszarze MFG oferuje osobom fizycznym pożyczki konsumenckie z przeznaczeniem na pokrycie szeroko rozumianych usług stomatologicznych, medycznych i estetycznych (health&beauty). 
W drugim obszarze oferuje lekarzom mającym praktykę lekarską, pożyczki gotówkowe na cele związane z prowadzoną działalnością. 
 
mat. prasowe
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo