Reklama
 
"Najpiękniejszy BAL w Polsce. Godny miana BALU na 100. lecie odzyskania niepodległości" - tak określono Jubileuszowy Bal Debiutantek V edycji, który odbył się 21 kwietnia 2018 r. w przepięknej Auli Dużej Politechniki Warszawskiej. 
 
 
 
 
Już po raz piąty kilkanaście Debiutantek z całej Polski wkroczyło w dorosłe życie podczas Jubileuszowego Balu Debiutantek. Jest to wydarzenie kulturalne o wymiarze charytatywnym, będące zwieńczeniem półtorarocznego programu „Debiutantki" realizowanego w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Celem programu „Debiutantki" jest wychowanie młodego pokolenia wrażliwego na dobro drugiego człowieka, o otwartym sercu i umyśle, ceniącym piękno i historię.
 
 
W tym roku tradycyjnie Bal Debiutantek otworzył polonez w wykonaniu dziewcząt oraz tancerzy ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka". Jest to wyjątkowy rok, ze względu na jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z czym w programie Balu nie zabrakło akcentów patriotycznych: zanim rozpoczął się polonez został odśpiewany Hymn Polski i Unii Europejskiej, a tiary, które zawsze towarzyszą dziewczętom w tym roku miały biało-czerwoną kolorystykę.
 
 
Bal Debiutantek jest wydarzeniem kulturalnym, promującym najwyższe standardy światowe. Usłyszeć można było duet Aleksandry Chacińskiej i Remigiusza Łukomskiego „Słońce wschodzi i zachodzi" z opery „Skrzypek na dachu" , "Co się dzieje, oszaleję" z „Księżniczki czardasza" oraz "Przetańczyć całą noc" w wykonaniu samej solistki. Nie zabrakło również wrażeń wizualnych na najwyższym światowym poziomie - widowisko kostiumowe artystów Wyższej Szkoły Artystycznej „Sacrum i Profanum - Królowe, anioły, demony", w którym tancerki wystąpiły do muzyki granej na żywo przez Agnes Violin.  Znamienita rosyjska śpiewaczka operowa Anna Suvorova z Wiednia, wykonała arię "Je Veux Vivre" z opery „Romeo i Julia" Charles'a Gounoda. Zwieńczeniem uroczystości był walc W. Kilara z filmu pt. ,,Ziemia obiecana'' w wykonaniu debiutujących dziewcząt i tancerzy ZPiT UW „Warszawianka", do którego choreografię ułożył znakomity Jan Łosakiewicz.   Bal Debiutantek posiadał również niezwykłą oprawę kwiatową, którą stworzyła Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej.  Pod koniec uroczystości, opuszczający wydarzenie goście zostali obdarowani kwiatami użytymi w dekoracjach.  To nowy zwyczaj, zaczerpnięty z Opernballu w Operze Wiedeńskiej. 
 
 
Głównym celem Balu Debiutantek jest powrót do tradycji, dobroczynność (w czasie uroczystości odbyła się aukcja charytatywna dla Alma Spei - hospicjum domowego dla dzieci nieuleczalnie chorych), a także duma z polskiego dziedzictwa narodowego. Poprzez odpowiednio dobrany program artystyczny, upowszechnia również muzykę klasyczną, elegancję i piękno. Scala w ich przeżywaniu środowiska artystyczne, naukowe, polityczne, biznesowe nie tylko polskie, ale również zagraniczne.  
mat. prasowe 
fot. Anna E.Przybysz, studio f4

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo