Reklama
Zaczęło się od zakupu wiertnicy do budowy studni w Sudanie, później była pomoc dla poszkodowanych cywilów w konflikcie zbrojnym na Ukrainie, a teraz budowa szkoły dla 260 uczniów na Zanzibarze. Dla Futuro Finance nie ma rzeczy niemożliwych! Wrocławska firma pokazuje, że pomoc nie zna żadnych granic. Pomoc dla zanzibarskiej wioski Mikungunini w odbudowie szkoły to kolejna inicjatywa pracowników Futuro Finance
 
 
Pomysł zrodził się podczas jednej z wycieczek, która była formą gratyfikacji dla najbardziej zaangażowanych pracowników. 
 
W czasie wyjazdu na Zanzibar zorganizowałam wycieczkę do jednej z wiosek. Chciałam pokazać swoim pracownikom, że życie codzienne jej mieszkańców jest skrajnie odmienne od tego, co można zobaczyć w folderach reklamowych. Ci ludzie często zmagają się ze skrajnym ubóstwem bez cienia szansy na lepsze życie – mówi Agata Brucko-Stępkowska, prezes i założycielka Futuro Finance. Po powrocie pracownicy firmy zdecydowali, że chcą się zaangażować w odbudowę jedynej szkoły, znajdującej się na terenie wioski.
 
Firma podpisała już umowę na budowę placówki z przedstawicielami lokalnej społeczności i planuje pierwsze prace. Całość inwestycji wyniesie 15 tys. dol. 
 
W projekt zaangażowana jest także Fundacja Czynów Szlachetnych. Współpracujmy z mieszkańcami Mikungunini, którzy monitorują przebieg prac. Zachęcamy ich do aktywnego działania w tym obszarze, ponieważ chcemy, aby mieli realny wpływ na odbudowę szkoły – zwraca uwagę Karol Ostrowski, Kierownik Działu Marketingu Futuro Finance i koordynator Fundacji Czynów Szlachetnych. Wrocławska firma oprócz przekazania pieniędzy na remont i wyposażenie szkoły, opłaci także kursy językowe z angielskiego dla najmłodszych oraz zajmie się stworzeniem punktu medycznego. 
 
Wrocławska firma stale współpracuje z Polską Akcją Humanitarną w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ubiegłym roku ta organizacja po raz pierwszy - w ramach swojej 25-letniej działalności, przyznała tytuł Biznesowego Ambasadora PAH. Została nim Agata Brucko-Stępkowska, która promuje ideę PAH-workingu i angażuje w pomoc inne firmy.
 
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo