Reklama

MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III w WILANOWIE
 
200 bezpłatnych lekcji muzealnych, warsztatów i spacerów tematycznych oferuje Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w ramach akcji Darmowy Listopad. Akcja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych kulturą, a w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów. Jej celem jest zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury i liczby aktywnych uczestników wydarzeń kulturalnych. Z tej okazji Muzeum Pałacu w Wilanowie serdecznie zaprasza do odkrywania barokowej rezydencji królewskiej i zgromadzonych w niej zbiorów. 
PROGRAM dla GOŚCI INDYWIDUALNYCH
Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka – warsztaty kaligrafii | 4 listopada, godz. 10.30
Odkryjemy kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego – kroju pisma powszechnie obowiązującego w czasach króla Jana III. 
Dla kogo: dzieci powyżej 7 lat + opiekunowie
 
Wizyta u króla – spotkanie muzealne | 12 listopada, godz. 10.30
W czasie wizyty u króla Jana III udamy się na spacer po królewskich apartamentach. 
Dla kogo: dzieci powyżej 6 lat + opiekunowie
 
Młody konserwator zabytków – warsztaty | 12 listopada, 26 listopada, godz. 10.00
Poznamy nowoczesne zasady konserwacji, czyli opieki nad zabytkami. Sami wykonamy prace plastyczne związane tematycznie z zajęciami. 
Dla kogo: zajęcia dla dzieci 7–12 lat, dostępne dla dzieci z lekką niepełnosprawnością intelektualną
 
W pracowni iluminatora – warsztaty iluminacji | 19 listopada, godz. 10.30
Zaprezentujemy (w wersji cyfrowej) bogato iluminowany francuski modlitewnik, który należał do króla Jana III. Na bazie mineralnych pigmentów sporządzimy farby, których spoiwem będzie klej z białka jajka kurzego. 
Dla kogo: dzieci powyżej 12 lat, młodzież, dorośli
 
Inicjał – litera nad literami – warsztaty iluminacji | 19 listopada, godz. 13.30
Odkryjemy różne typy inicjałów, od najprostszych, czyli kaligraficznych, po inicjały malarskie, aż po najbardziej złożone – ornamentalne i figuralne. Opowiemy, kto i w jaki sposób tworzył tak piękne litery na kartach dawnych rękopisów. 
Dla kogo: dzieci powyżej 9 lat, młodzież, dorośli
 
Znane i nieznane legendy o królu Janie III – warsztaty storytellingu | 25 listopada, godz. 16.30
Znane, mało znane i zupełnie nieznane opowieści, w których pierwszoplanową rolę odgrywać będzie król Jan III lub oddany mu łyczakowski wesołek i śmiałek. 
Dla kogo: dzieci powyżej 7 lat + opiekunowie
 
A kto to? A co to? – warsztaty | 25 listopada, godz. 9.10–11.30
Poznamy niecodziennie zabawki, którymi mogły bawić się królewskie dzieci ponad 300 lat temu. 
Dla kogo: dla dzieci ze spektrum autyzmu w wieku 7–12 lat
 
PROGRAM dla GRUP ZORGANIZOWANYCH
Zapraszamy do skorzystania z historycznych i przyrodniczych lekcji muzealnych, warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz spacerów tematycznych dla osób dorosłych.
 
Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Bezpłatne wejściówki należy odebrać w kasie muzeum. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
 
INFORMACJA i REZERWACJA:
tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Akcja „Darmowy Listopad” jest częścią programu Kultura Dostępna, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki wsparciu MKiDN Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotowało bogatą ofertę bezpłatnych spotkań muzealnych i przyrodniczych oraz warsztatów dla rodzin z dziećmi, które stanowią znakomitą okazję do poznania pałacu i jego mieszkańców oraz twórczych prac inspirowanych historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej. 
 
PARTNERZY
    
mat. prasowe
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo