Reklama
W Seifert Polska realizowany jest projekt Akademii Młodego Logistyka. To inicjatywy dedykowane uczniom, studentom oraz absolwentom wchodzącym na rynek pracy  i ukierunkowanym na branżę TSL. Projekt polega na organizacji aktywności, takich jak: program praktyk i staży, udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Przedsiębiorczości oraz partnerstwo w konkursie Ikar Jakości na najlepszą pracę dyplomową w zakresie zarządzania. Działania te będą rozwijane  o  kolejne, nowe pomysły. Wspierają w ten sposób kulturę organizacyjną, budując wizerunek odpowiedzialnie społecznie i otwartej firmy.
 
Celem projektu Akademia Młodego Logistyka jest umożliwienie młodym osobom zapoznania się z charakterem pracy w branży TSL, poznanie specyfiki poszczególnych działów tj. logistyka, spedycja, magazynowanie oraz zdobycie praktycznego doświadczenia. Działania ukierunkowane są również na aktywizację pracowników firmy, na rzecz edukowania i wspierania młodzieży - jako potencjalnych pracowników oraz do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Obecnie Akademia Młodego Logistyka opiera się na trzech obszarach aktywności.  
 
Praktyki i staże
Realizowany w Seifert Polska program praktyk i staży skierowany jest  do studentów i absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku logistyka, transport i spedycja. Młodzi ludzie mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w pracy na różnych stanowiskach, w wielu oddziałach firmy na terenie całego kraju.
 
Seifert Polska jest partnerem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Na postawie podpisanej Umowy o współpracy, studenci dualnych studiów niestacjonarnych na kierunku logistyka, obok zajęć teoretycznych na uczelni, odbywają także praktykę w wybranym oddziale Seifert Polska. 
 
Dzień Przedsiębiorczości
To ogólnopolski projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zweryfikować swoje plany zawodowe i poznać specyfikę pracy w różnych firmach. Inicjatywa ma na celu ułatwienie młodym osobom dokonanie trafnej decyzji i wejście na rynek pracy. Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Seifert Polska po raz pierwszy wziął udział w tegorocznej edycji projektu, zapraszając grupę uczniów do siedziby firmy w Mysłowicach. W projekcie  oprócz firmy Seifert uczestniczyło szereg innych przedsiębiorstw, takich jak: Leroy Merlin, Amica, Decathlon, Carrefour, czy PKO BP.
 
Ikar Jakości
Seifert Polska jest partnerem drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania – Ikar Jakości im. prof. Romualda Kolmana. To inicjatywa, która wyróżnia i docenia wkład młodych osób w  tworzenie wartościowych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Organizatorem konkursu jest Fundacja Qualitas. Konkurs promuje projakościowe podejście do zarządzania i pomysły, które znajdują praktyczne zastosowanie, w działalności firm o różnych profilach. Konkurs dedykowany jest wszystkim studentom i  absolwentom studiów pierwszego i drugiego stopnia państwowych oraz  prywatnych uczelni w Polsce. Patronat honorowy nad inicjatywą objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 
 
Dla najlepszej pracy dyplomowej z  zakresu logistyki i transportu firma Seifert Polska przyznaje dodatkowe wyróżnienie,  w postaci laptopa oraz półrocznego stażu w jednej z wybranych lokalizacji Grupy Seifert w Polsce.
 
- Nie ograniczamy aktywności Seifert Polska jedynie do naszych podstawowych zadań. Jesteśmy otwarci na potrzeby młodych ludzi, którzy chcą bliżej poznać branżę TSL, naszą firmę i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Angażujemy w te działania naszych pracowników, którzy dzielą się swoją wiedzą i dobrymi praktykami. W ten sposób realizujemy ideę odpowiedzialności społecznej firmy - podkreśla Jan Brachmann, Prezes Zarządu Seifert Polska Sp.  z o.o.
 
 
mat. prasowe
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo