Reklama
 
31 maja (środa) 2017 r. odbędzie się XII Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowana przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” wspólnie z Partnerem - Centrum Sztuki Współczesnej Zamek U-Jazdowski w Warszawie. Celem wydarzenia jest zebranie środków na pomoc osobom z chorobami nowotworowymi i ich bliskim. 
 
Od bieżącej edycji aukcja będzie miała dwie odsłony: letnią i jesienną, podczas których będzie można licytować dzieła współczesnych, polskich artystów. XII Aukcję Charytatywną poprzedzi wystawa przedaukcyjna czynna w dniach 26-31 maja br., w godz. 12.00-19.00, w Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, budynek Laboratorium, ul. Jazdów 2. 
 
Swoje dzieła na letnią edycję aukcji „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” przekaże około 50 znanych i cenionych artystów, wśród których znaleźli się mi.in.: Dorota Buczkowska, Lena Szczesna, Piotr C. Kowalski, Małgorzata Kosiec, Michał Warecki, Łukasz Huculak, Gossia Zielaskowska, Ewa Kuryluk, Michał Szuszkiewicz, Magdalena Daniec. 
 
Licytację dzieł sztuki poprowadzi Pan Adam Chełstowski, Prezes Domu Aukcyjnego Artissima. Katalog wszystkich prac zostanie umieszczony na stronie Galerii i Domu Aukcyjnego Xanadu oraz portalu Artinfo, za pośrednictwem których będzie można także złożyć ofertę kupna wybranych dzieł. Licytację on-line i transmisję wydarzenia zapewni Internetowy Dom Aukcyjny OneBid.
 
Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na organizację i realizację Integralnego Programu Zdrowienia, przeznaczonego dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich. Co roku Fundacja „Ogród Nadziei” wspiera ok. 200 osób, które przechodzą trudne doświadczenie choroby. Choroba i leczenie onkologiczne są źródłem stresu dla wielu pacjentów, co osłabia ich zdolności immunologiczne i ogranicza dostęp do wewnętrznych zasobów. Te wewnętrzne siły są ważnym i niezbędnym elementem procesu zdrowienia, dlatego zespół specjalistów „Ogrodu Nadziei” opracował program, który obejmuje wielostronne działania wspomagające proces leczenia w sferze ciała, umysłu i psychiki, a także uwzględniające rolę wsparcia społecznego. Specjaliści pracują z podopiecznymi fundacji nie tylko nad tym, by mogli lżej i pewniej przechodzić przez doświadczenie choroby, ale też by mogli wyjść z niego wzmocnieni i bogatsi o wiedzę, jak poprawić jakość swojego życia po jej zakończeniu.
 
Strony do wydarzenia: 
 
Miejsce aukcji:
Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Zamek U-Jazdowski, budynek Laboratorium, sala Widowiskowa, ul. Jazdów 2.
Termin: 31 maja (środa) 2017 r., godz. 19.30.
 
Wystawa przedaukcyjna wszystkich prac:
Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Zamek U-Jazdowski, budynek Laboratorium, sala Kolebkowa, ul. Jazdów 2.
Termin: 26-31 maja 2017 r., w godz.: 12.00-19.00. W dniu 31 maja ekspozycja prac będzie czynna do godz. 19.30.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Patroni honorowi: Dom Aukcyjny Artissima, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Business Centre Club, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, Muzeum Narodowe w Warszawie, Prezydent m.st. Warszawy.
Partnerzy: Artinfo, Kreacja Pro, OneBid, U-jazdowski, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny.
Patroni medialni: BusinessWoman&life, Claudia, Czas na Wnętrze, Eden, e!stilo, TVP Kultura, Magazyn Manager, Media Connect, Magazyn Monogram, Usta, Press-Service, SPA.eden.pl, Świat Elit, Magazyn Villa.
Sponsorzy: Jantar, Wnętrza 3D.
 
******
O Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród nadziei”
Fundacja “Ogród Nadziei” działa od 2004 r. i jest organizacją pożytku publicznego. Jej celem jest organizacja wsparcia i pomocy, w szczególności psychologicznej dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich oraz profilaktyka i promocja zdrowia. Realizowany przez Fundację Integralny Program Promocji Zdrowia, obejmujący psychoedukację i psychoterapię w oparciu o Program Simontona, terapię tańcem i ruchem, jogę leczniczą wg Metody Iyengara oraz warsztaty antystresowe, psychodietetyki i umiejętności społecznych, służy wspomaganiu chorych i ich bliskich w procesie zdrowienia. 
 
mat. prasowe
 
 
 
 
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo