Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

27 maja w hali Global Expo, odbył się jubileuszowy 10. finał prestiżowego konkursu, którego inicjatorką jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Autorskie kolekcje inspirowane tematem „Be Italian Be Glamour” zaprezentowało dziesięciu utalentowanych projektantów.


10.jubileuszową edycję Fashion Designer Awards wygrał Adrian Krupa! – student łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoich projektach wykracza daleko poza ramy współczesnego myślenia o modzie. Jego wizjonerska kolekcja urzekła jurorów 10 edycji FDA. Geometryczne konstrukcje, asymetria i oryginalne brokatowe dzianiny oraz wyszukane dodatki to wizja teatralnych kostiumów rodem z karnawału w Wenecji.
Zwycięzca 10 edycji otrzymał imponującą pulę nagród m.in.: staż w atelier włoskiej projektantki Francesci Liberatore, 20 tys. złotych, pełne stypendium w Viamoda, wyjazd do Mediolanu na targi White Milano z batonikiem Duplo , wyjazd na targi Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlage, udział w 2. Edycji International Young Designers Contest w Kijowie, obsługa sesji lookbookowej lub wizerunkowej przez Partnerów beauty FDA – markę MATRIX i AA Wings of Colors , specjalna sesja na łamach miesięcznika Avanti, stanowisko w strefie mody podczas Green Festival Olsztynie od cojestgrane24.pl

Wyróżniono również kolekcję Magdaleny Czamary która otrzymała staż w atelier Bizuu i promocję medialną na kobieta.pl oraz Manueli Koreckiej, która wygrała staż w atelier Gosi Baczyńskiej oraz staż w dziale charakteryzacji TVN a także nagrodę nagrodę Showroom Talents.


Joanna Sokołowska-Pronobis przygotowała jeszcze jedną nagrodę – staż w atelier Georges’a Chakry – projektanta z Bejrutu, który był honorowym przewodniczącym jury 1. Edycji FDA. Światowej sławy projektant wysłał dedykowane video z gratulacjami jubileuszu FDA .
Goście gali zobaczyli premierową kolekcję laureatki zeszłorocznej edycji Celiny Wesołowskiej.


W zacnym gronie jurorów znaleźli się m.in: Agnieszka Maciejak, Gosia Baczyńska, Dawid Woliński, duet Bizuu, duet MMC Studio , Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Tamara Gonzalez Perea, Mikołaj Komar, Izabela Łapińska, Agnieszka Więdłocha. Agnieszka Dygant, Marieta Żukowska, Kasia Wosiek, Weronika Płocha, Marta Kulczycka, Andrzej Foder i Joanna Sokołowska-Pronobis.

Oficjalnymi kreatorami looku modelek w 10 edycji FDA byli Matrix i AA Wings od Colors. Dopełnieniem stylizacji modelek było obuwie marki Högl
Partnerami after-party byli Jim Beam i Amundsen. Główny Partner FDA batonik Duplo przygotował specjalne strefy dla gości gali.
Wśród znanych gości znaleźli się m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Anna Korcz, Monika Zamachowska, Ada Fijał, Rafał Maślak, Tomasz Ciachorowski, Agata Biernat, Anna Nowak, Dorota Goldpoint, Viola Piekut, Drzewiecka i Anna Męczyńska.
Galę poprowadził Mateusz Hładki z TVN.


Adrian Krupa
Laureat Złotej Nitki 2018 – najważniejszego w Polsce konkursu dedykowanego młodym projektantom i Złotego Guzika 2017. Doceniany za świeże spojrzenie na światowe trendy i odwagę w kreowaniu własnego stylu tworzy modową awangardę w której można wyjść na ulicę. Eksperymenty z konstrukcją formą i tkaninami to jego specjalność. Samodzielnie tworzy konstrukcję i sam szyje swoje projekty dlatego każde ubranie spod jego ręki jest unikatowe. Projektant w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi swoje umiejętności doskonalił pod mentorską opieką Michała Szulca i Małgorzaty Czudak. Zajmuje się projektowaniem ubrań, butów i dodatków. Zadebiutował podczas konkursu Złota Nitka 2017. Odtąd jego projekty zaczęły nosić gwiazdy m.in. Natalia Nykiel, Karolina Gilon, Natasza Urbańska, Michał Szpak, Julia Wieniawa, Marta Gałuszewska, Marcelina Zawadzka i Honorata Skarbek. Jego prace pojawiały się na łamach takich magazynów jak KMAG, Vulkan Magazine, Sezon Magazine, Lounge Magazine. Projekt koszuli Adriana znalazł się na okładce Confashion Magazine, a kolekcja „Prism”, znalazła się na rozkładówce magazynu ASF International Finy Photograph. Dziełem Projektanta są także kostiumy wykorzystane do realizacji artystycznego projektu Magdaleny Franczuk pt. „Niebezpieczne Związki”. Zdobył także 2. miejsce w konkursie „Łódź miastem talentów”, w kategorii moda. Podczas pokazów Opener Fashion Stage w Gdyni prezentował swoją kolekcję o intrygującym tytule „Fetish”złożoną z 12 sylwetek dedykowaną na sezon jesień zima 2018/2019. Złożyły się na nią 53 elementy: w tym ręcznie pikowane kurtki, płaszcze, garnitur, szmizjerki, spódnice, spodnie i wykonany przez Projektanta sweter. Była to interpretacja współczesnych kanonów piękna w inspiracji Projektanta obrazami belgijskiego malarza surrealisty Rene Magritte’a który w swoich pracach często zasłaniał twarze postaci. Ciekawostką są buty, do których Projektant samodzielnie stworzył konstrukcję oraz dobrał komponenty – spody i obcasy. Główną inspiracją do zaprojektowania kolekcji było japońskie zjawisko zentai. Słowo “zentai” w języku japońskim oznacza rodzaj obcisłego stroju pokrywającego całe ciało. Za ta kolekcję otrzymał deszcz nagród podczas ubiegłorocznego Radom Fashion Show. Kolekcja zaprezentowana na FDA jest trzecią autorstwa Projektanta i stanowi początek jego kolekcji magisterskiej.

Kreacje projektanta można obejrzeć i kupić w Showroomie Black Balloon przy ul. Widok 16 w Warszawie.

 

 

 

mat. prasowe
Fot. Filip Okopny – Fashion Images i Marcin Kmieciński-Fashion Images

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.